Nebuďte na to sami: v nemocnici vám zkontrolují znaménka

28. 11. 2023

Nechali jste si letos zkontrolovat znaménka? Pokud ne a máte třeba obavy, můžete zavítat do Nemocnice Břeclav v úterý 5. 12. na akci, kterou pro vás připravila ve spolupráci s nemocnicí a Jihomoravským krajem organizace Nebýt na to sama.

„Znaménka vyšetří dvě lékařky a také vám poradí, jak správně pečovat o kůži. K dispozici budeme mít také vzorečky krémů dle typu pleti od partnera projektu - společnosti La Roche - Posay. Dozvíte se u nás informace o aktivitách projektu Nebýt na to sama, který je zaměřený na podporu onkologických pacientů,“ prozradila Andrea Nováková z projektu Nebýt na to sama.

Jednu lékařku zajišťuje právě tato organizace, druhá pak bude přímo z Nemocnice Břeclav. Aby zájemci nemuseli čekat, tentokrát se každý musí přihlásit.

„Spouštíme pro veřejnost v úterý ve 12 hodin pro objednávkový systém na webu naší nemocnice. Znaménka se budou vyšetřovat od 10 do 16 hodin, doufáme, že se dostane na co nejvíce lidí,“ je za projekt rád ředitel nemocnice Petr Baťka.

Pokud tedy máte zájem, můžete se přihlásit na konkrétní čas tady: https://online.nembv.cz/

Projekt NEBÝT NA TO SAMA poskytuje pacientům v onkologické léčbě, kteří se léčí v brněnských nemocnicích psychickou podporu i s řadou aktivit – pohybové lekce, workshopy, dermatologickou péči v ojedinělé onkokosmetické poradně v MOÚ, ale např. i sociálně-právní poradenství zejména pro ženy samoživitelky. Zároveň spojuje ženy různého věku a diagnóz, procházející náročným obdobím léčby i neméně složitým obdobím návratu k běžnému životu.

Projekt úzce spolupracuje s odborníky z největšího onkologického centra v ČR a to Masarykovým onkologickým ústavem, který je zároveň partnerem a odborným garantem projektu. Rovněž se opírá o specialisty z ostatních brněnských nemocnic.

Cíl projektu je jasný - vytvořit ucelený a trvale udržitelný program nejen ve městě Brně, ale i v rámci JMK, pro pacienty v onkologické léčbě i při jejich návratu do běžného života.

Velký důraz je v projektu kladený na šíření prevence pro veřejnost.