Jihomoravský kraj vypisuje stipendijní programy pro zdravotníky

7. 2. 2024

Jste studentem posledního ročníku nelékařského zdravotnického oboru na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole? Jihomoravský kraj se opět rozhodl vypsat stipendijní dotační program pro rok 2024, jenž má za úkol zajistit a stabilizovat nelékařský zdravotnický personál v dlouhodobém horizontu. Student může získat až 50 tisíc korun.

„Jsme rádi, že Jihomoravský kraj podporuje posílení zdravotnického personálu. Věřím, že tato forma stipendijního programu bude pro studenty zajímavá jak finančním ohodnocením při studiu, tak jistotou budoucího pracovního uplatnění ve vybrané nemocnici,“ uvedl ředitel Nemocnice Břeclav Petr Baťka.

Žádosti začne Jihomoravský kraj přijímat od pondělí 12. února do 1. března 2024. Všechny podmínky pro získání stipendia najdete v příloze této zprávy.

Peníze ze stipendia lze využít například na školné, dopravu, školní a učební pomůcky, softwarové a hardwarové vybavení, odborné kurzy.