Ambulance bariatrie

Kde nás najdete: pavilon B - přízemí
Telefon: 519 315 609 

Operační léčba obezity je rychle se rozvíjející oblast chirurgie zvané "bariatrie", což je odvozeno z řeckého slova "těžký". Nejedná se o kosmetické zákroky, ale o chirurgické výkony na žaludku, v některých případech i na střevech, které se provádějí minimálně invazivním způsobem - laparoskopicky. 
Nejčastějšími příklady bariatrické chirurgie je bandáž žaludku a sleeve resekce, čili tubulizace žaludku. Tyto výkony podstatnou mírou pomáhají otylým lidem omezovat množství přijímané stravy, a proto vedou k mnohem lepším dlouhodobým výsledkům ve srovnání  s konzervativními postupy v léčbě obezity a její přidružených onemocnění. Jedná se zejména cukrovku 2. typu, hypertenzi a o další metabolické poruchy, jenž tyto zákrok upravují. 
I proto se ujal  pojem "metabolická chirurgie".  Primárním cílem bariatrické a metabolické  chirurgie je snížit zdravotní rizika, která s sebou nese nadměrné hromadění tukových zásob v organizmu. 
K operační léčbě se přistupuje vždy až po vyčerpání, nebo selhání konzervativních postupů, stejně je tomu tak při léčbě obezity. Pacient je indikován k bariatrické operaci jenom pokud splňuje kritéria BMI, pokud má souhlasné stanovisko obezitologa a psychologa k chirurgické intervenci a za předpokladu, že nejsou jiné kontraindikace k zákroku. 
Jedná se o operaci v celkové anestézii trvající 1-3 hodiny s hospitalizací, jejíž délka se odvíjí od typu operace a od pooperačního průběhu. Zdravotní pojišťovny plně hradí bariatrickou a  metabolickou chirurgii.

Zeptejte se na vše co vás o bariatrii zajímá. Napište nám na bariatrie@nembv.cz 

Více o bariatrické chirurgii sdělil MUDr. Čierny pro rádio Impuls všem posluchačům.
Chcete si tyto interview poslechnout také ? Klikněte na tyto odkazy:

1.  http://www.impuls.cz/clanek/bariatricka-chirurgie/229038

2.  http://www.impuls.cz/clanek/bariatricka-chirurgie-ii/229467