Magnetická rezonance připravena k provozu

19. 1. 2021

Magnet je připravený. Pacienti jej využijí už na konci měsíce.

Aktualizace 22.2.2021
Byl zprovozněn online formulář pro zdravotníky k zadávání vyšetření na magnetickou rezonanci. Více informací o rezonanci v sekci Zdravotník - žádanka na magnetickou rezonanci.

19.1.2021
Magnetická rezonance připravená k plnému využití. Břeclavská nemocnice v pátek představila svůj nový přístroj svému zřizovateli, tedy zástupcům Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Janem Grolichem. I v době covidové se tak nemocnice snaží nadále zvyšovat přístrojovou vybavenost a zlepšit péči pro desetitisíce lidí na Břeclavsku.
„U přístrojové komise jsme uspěli v roce 2019 a díky Jihomoravskému kraji jsme pak získali potřebné peníze z evropské dotace a následně i na samotnou stavbu oddělení,“ prozradil cestu za potřebným přístrojem ředitel nemocnice Petr Baťka s tím, že za loňský rok do nemocnice připutovaly přístroje za více než 100 milionů korun.
„Doufám, že se dnes v Břeclavi dostáváme do příznivější situace nejen díky zahájení fungování nové magnetické rezonance, ale že tu zahájíme také zlom koronavirové křivky díky očkování,“ sdělil hejtman Jan Grolich, který po návštěvě nemocnice zavítal do Domu školství, kde má vzniknout očkovací centrum. 
Magnetická rezonance v Břeclavi výrazně přispěje k rychlosti vyšetření, protože dosud museli lidé z Břeclavska jezdit buď do Brna, nebo do Kyjova. „Navíc konkrétně tento přístroj je asi teprve 2. v republice, jenž je úspornější, co se týče chladícího média. Je to tedy i do budoucna finančně výhodnější,“ uvedl Baťka.
Nový přístroj Philips MR Ingenia Ambition 1,5 T bude uvedený do zkušebního provozu 25. ledna. Dodavatelem magnetické rezonance je firma EDOMED. Celkové náklady jsou ve výši přes 66 milionů korun. Téměř 39 milionů stojí samotný přístroj, přes 13 milionů dáme za stavební úpravy a zbytek je servis na dalších 7 let.