Očkování COVID-19

(aktualizováno 26.10.2021)

Zájem o očkování prudce stoupá, výrazně doporučujeme se znovu registrovat na registrace.mzcr.cz jako v případě prvních dvou dávek, protože počet dávek denně vyhrazených pro očkování bez registrace je velmi omezen, a to z kapacitních důvodů prostoru, ve kterém očkování probíhá.

Nemocnice Břeclav doporučuje všem, kteří se chystají na očkování proti Covid-19, ať již na první, nebo třetí dávku, aby se registrovali. Důvodem je fakt, že nárůst počtu zájemců o vakcínu stoupl za poslední týden o 100 %, zároveň se dává lidem také třetí dávka. „Nárůst si vysvětlujeme jak vzrůstajícím počtem lidí s Covid-19, tak také samozřejmě i tím, že je kratší platnost testů, a vláda opět zavádí některá omezení,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Baťka.

 

Umístění centra: Nemocnice Břeclav, pavilon D přízemí, ordinace LSPP (pohotovost) - naproti hlavního vchodu do nemocnice
Provozní doba: Pondělí - Pátek  8:00 - 14:45
Více informací: ockoreport.uzis.cz

Očkovací látky

  • dvoudávková + (tzv. posilující dávka) vakcína Comirnaty (Pfizer-BioNTech) pro zájemce s registrací i bez registrace,
  • jednodávková vakcína Janssen (Johson&Johnson) pouze pro zájemce bez registrace.

Očkování 16+ (první, druhá i třetí dávka)

Očkování 12 - 15 let

Očkování bez registrace

  • Počet dávek na jeden den pro očkování bez registrace je velmi omezen. Důrazně doporučujeme se registrovat a vybrat termín. Pokud pacient přijde bez registrace, je velmi pravděpodobné, že dávku nedostane. Počet dávek pro očkování je omezen z kapacitních důvodů prostoru, ve kterém očkování probíhá.
  • pokud dostanete jednorázovou vakcínu Janssen, do Očkovacího centra se dostavíte pouze jednou
  • pokud dostanete vakcínu Comirnaty (Pfizer-BioNTech), při první návštěvě bez registrace Vám bude podána první dávka a na stanovišti registrace Vám bude zajištěn termín druhé dávky

 

 

Jak vypadalo očkování v břeclavském Domě školství?

Od 1. 9. očkujeme opět v areálu Nemocnice Břeclav. Níže se můžete podívat, jak vypadalo očkování v obě od 8. 3. do 31. 8. 2021 v Domě školství.

 

První místem je evidence. Zde Vám příslušník policie změří teplotu a požádá Vás o důkladnou dezinfekci rukou. Zkontroluje, zda jste na daný den a čas skutečně zaregistrovaní.

Následně vyplníte vstupní dotazník. Zdůvodu urychlení procesu vakcinace, pokud máte možnost, velmi důrazně prosíme dotazník vyplnit předem. Může být vyplněný textem psaným na počítači či rukou.

Dalším místem je registrace, kde předložíte kartičku pojištěnce a vyplněný formulář. Pokud je vše v pořádku, převezme si Vás lékař, který se s Vámi pobaví o vašem aktuálním zdravotním stavu a zjistí případné alergie. Lékař následně rozhodne, zda může vakcínu podat.

Po podání zůstanete sedět na místě ještě 15 minut, abychom se ujistili, že je vše v pořádku. Následně můžete odejít domů.

Dle počtu objednaných zájemů jsou na místě až lékaři, 3 sestry a jeden farmaceut. Spolupracujeme i s městskou a státní policií.

K očkování se dostavte nejdříve 10 minut před objednaným časem. Zaparkovat můžete za Domem školství, kde vypomůže s koordinací městská policie.

 

Soubory ke stažení: