Nutriční terapeutka ☏
Olga Damborská
Nutriční terapeutka

Kde nás najdete: Pavilon D – přízemí

Provozní doba: PO–PÁ 6.00–14.30 hod.
Objednávky telefonicky: PO–PÁ 8.00–14.00 hod.

Telefon: 519 315 119

• Nutriční terapeutka poskytuje specifickou ošetřovatelskou péči při zabezpečování nutričních potřeb hospitalizovaných pacientů. Na základě nutričního screeningu provádí vyšetření a zhodnocení nutričního stavu pacientů.
  • U nutričně rizikových pacientů sestavuje individuální režim stravování včetně doporučení vhodných výživových doplňků.
  • Provádí poradenství a edukaci specifických diet podle druhu onemocnění. Spolupracuje s odbornými ambulancemi Nemocnice Břeclav. Kontroluje kvalitu stravy připravovanou stravovacím provozem a dohlíží na výdej stravy pro lůžková oddělení.
  • Nadstandardní služby v oblasti redukce hmotnosti:
  • rozbor stávajících stravovacích návyků
  • stanovení optimálního příjmu energie, bílkovin, sacharidů a tuků
  • vysvětlení pravidel potřebné úpravy stravování (sortiment surovin, rozložení skladby stravy dle kvality i kvantity, způsoby technologického zpracování).
  • osvojení znalostí z oblasti nákupu vhodných potravin, orientace na obalech potravin
  • doporučení individuálního výživového plánu
  • Nadstandardní poradenství je zpoplatněno dle aktuálního ceníku Nemocnice Břeclav (položka 1.63 a 1.64). Pro 2024 za první sezení 250,- Kč, za každé další 100,- Kč.