• Dopravu sanitními vozy zajišťují pro spádovou oblast Nemocnice Břeclav, p.o., soukromé dopravní zdravotní služby, které mají uzavřeny smlouvy se zdravotními pojišťovnami.
  • Soukromá zdravotní doprava, Luděk Šíma, Břeclav
  • Vítězslav Průdek – soukromá zdravotní dopravní služba Pasanic, Mikulov
  • Maťa Josef – Dopravní zdravotní služba f.o., Křepice u Hustopečí
  • DONERA s.r.o. – Doprava nemocných a raněných, Prušánky
  • Norek Jaroslav – Dopravní zdravotní služba f.o., Brno
  • Převoz sanitkou je možný v případech:
  • přeprava pojištěnce na území ČR ke smluvnímu poskytovateli zdravotních služeb
  • přeprava pojištěnce od smluvního poskytovatele do místa trvalého pobytu nebo do místa bydliště
  • přeprava pojištěnce od smluvního poskytovatele do zařízení pobytových sociálních služeb
  • přeprava pojištěnce mezi smluvními poskytovateli a v rámci smluvního poskytovatele
  • v případě, že zdravotní stav pojištěnce neumožňuje přepravu běžným způsobem bez použití zdravotnické dopravní služby.
  • O indikaci převozu pacienta sanitním vozidlem rozhoduje ošetřující lékař na základě zdravotního stavu pacienta. Vyžaduje-li to zdravotní stav pacienta, rozhoduje ošetřující lékař i o indikaci doprovodu pacienta.
  • Zdravotní pojišťovny hradí přepravu ve výši odpovídající vzdálenosti nejbližšího smluvního poskytovatele, který je schopen požadovanou zdravotnickou dopravní službu poskytnout.