Oddělení COS – CS ☏

519 315 480

Dokumentace COS – CS
519 315 473

• Hlavním cílem COS – CS (Centrální operační sály  Centrální sterilizace) je zajistit bezpečné prostředí pro operační výkony, tak aby nemocnice byla bezpečným místem pro pacienty i personál.
  • Centrální operační sály disponují šesti operačními sály, kde se provádí operační výkony chirurgie, ortopedie, traumatologie, urologie, gynekologicko-porodnické a ORL.
  • Jednotlivé operační sály jsou vybaveny moderní přístrojovou technikou:
  • laparoskopickými sestavami
  • harmonickým skalpelem
  • laserem
  • moderními operačními stoly
  • pojízdnými RTG přístroji s C ramenem
  • Pracuje zde kvalifikovaný tým sálových sester, které jsou specializovány v oboru „Instrumentování na operačním sále“ a „Perioperační péče“ a tým sanitářů a sanitářek proškolených v práci na COS.
  • Ročně se zde provede přibližně  5.400 operací.
  • Provoz COS je zajištěn nepřetržitě 24 hod.
  • Na COS bezprostředně navazuje oddělení Centrální sterilizace.
  • Centrální sterilizace je odborné zdravotnické pracoviště provádějící přípravu a sterilizaci zdravotnických prostředků pro potřeby nemocnice i externí zdravotnická zařízení.
  • Je vybavena parními prokládacími sterilizátory, plazmovým sterilizátorem, mycími automaty a ultrazvukovou čističkou.
  • Ročně se provede přibližně 3.300 sterilizačních procesů zdravotnických prostředků.
  • Provoz CS je zajištěn  v pracovní dny od 6.00 do 19.30 hod.
  • CS splňuje svým moderním vybavením všechny parametry dezinfekce a sterilizace.