Nová lékařka na cévní ambulanci

16. 1. 2024

Nemocnice Břeclav získala novou lékařku na cévní ambulanci. Ordinovat bude vždy v úterý a ve čtvrtek v pracovní době, tedy od 8 do 15 hodin. Sloužit bude nejen pacientům, které na vyšetření pošlou lékaři přímo z nemocnice, ale i lidem s akutními problémy. Ti se mohou buď objednat, nebo zkusit přijít přímo do ordinace v dané dny. Denní kapacita je však prozatím cca 8 až 10 pacientů.

“Moc děkuji paní doktorce Kataríně Gebhardtové, že kromě běžné agendy na interním oddělení se rozhodla pro práci i na cévní ambulanci, tedy důležité součásti našeho oddělení,“ má radost primář interny MUDr. Vladan Ryšavý.

A s čím mohou pacienti přijít na vyšetření? „Vyšetřujeme cévní systémy, jak tepny, tak i žíly. Dále dolní končetiny, kde diagnostikujeme hluboké žilní trombózy, aterosklerotické postižení tepen, děláme magistrální ultrazvuk krkavic, dále vyšetřujeme cévní systém v pánvi atd.,“ prozradila MUDr. Katarína Gebhardtová. Ambulanci najdou zájemci v budově A v prvním patře.

“Samozřejmě pokud najdeme další lékaře, kteří by u nás chtěli pracovat na cévní ambulanci, bude to skvělé a můžeme pracovní dobu ještě rozšířit,“ doplnil ředitel nemocnice Ing. Petr. Baťka