Zaměstnanci FOSFY přinesli dětem dárky

V úterý 16. prosince přinesli zástupci břeclavské firmy Fosfa a. s., na Dětské oddělení Nemocnice Břeclav malým pacientům pod vánoční stromeček dárky.

V úterý 16. 12. 2014 přinesli zástupci břeclavské firmy Fosfa a. s., na Dětské oddělení Nemocnice Břeclav Lucie Janošíková a Pavel Zamazal malým pacientům pod vánoční stromeček dárky.

„Máme sociální program spolupráce s břeclavskou nemocnicí a tak každoročně přinášíme ve vánoční čas malým pacientům na dětské oddělení dárky, plyšové hračky, různé hry apod. Jsou to všechno dary zaměstnanců naší firmy. Myslím, že právě tento předvánoční čas je nejvhodnější dobou potěšit ty nejmenší, pro které rozhodně pobyt v nemocničním prostředí není jednoduchý,“  uvedla Lucie Janošíková.

Mezi drobotinou u vánočního stromečku se pohyboval i čtyřletý Toník Prosecký se svojí o rok a půl mladší sestřičkou Eliškou.

„Jsou tady od včerejška s velkým nachlazením, kašlem a záněty dutin. Naštěstí tady s nimi můžu být po celou dobu jejich hospitalizace, která by podle lékařů měla být dlouhá asi týden. Věřím, že všechno zvládneme tak, abychom byli všichni na štědrý den doma. Prožívám tady vlastně takovou tu vánoční atmosféru a je to pro mě hodně poučné a někdy až dojímavé. Sestřičky jsou milé a velmi pozorné, sleduji celé to dění okolo a chtěla bych všem, sestřičkám i lékařům na dětském oddělení poděkovat za jejich práci. Je výborné, že s tak malými dětmi můžu jako matka být v nemocnici po celou dobu jejich hospitalizace. Takto ten pobyt v nemocnici zvládáme všichni daleko lépe,“  uvedla paní Soňa Prosecká z Lednice.