Světový den srdce

Světový den srdce

Dne 25.9.2013 se v naší nemocnici konal světový den srdce

Již potřetí se Nemocnice Břeclav rozhodla připojit ke Světovému dni srdce a ve středu 25. září 2013 připravila akci pro veřejnost.

Světový den srdce je vyhlašován Světovou federací srdce (WHF) a i v letošním roce připadá na poslední zářijovou neděli.

Desítky obyvatel Břeclavi a blízkého okolí i zaměstnanců, se přišly seznámit s problematiku kardiovaskulárních chorob, změřit si hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zjistit hodnoty svého krevního tlaku nebo si nechat vypočítat index tělesné hmotnosti.

Od lékařek interního oddělení se dozvěděli informace o správné životosprávě a prevenci kardiovaskulárních chorob. Zájemci všech věkových kategorií se mohli seznámit s tím, jaká by měla být kalorická hodnota jejich běžného jídelníčku, které pohybové aktivity jsou pro ně nejvhodnější nebo jak negativně působí kouření na jejich organismus.

Největší zájem byl o zátěžový test srdce, a protože se na všechny z časových důvodů nedostalo, byli na ergometrii objednáni v jiném termínu. Stejně tak těm, u nichž bylo zjištěno riziko možného onemocnění nebo při některém z absolvovaných vyšetření naměřeny zvýšené hodnoty, byla doporučena návštěva u jejich praktického nebo příslušného odborného lékaře pro zahájení včasné léčby.

Velké poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli. Zejména personálu interního oddělení a studentkám Soukromé střední odborné školy manažerské a zdravotnické s.r.o. Břeclav, které pomáhaly akci zajistit. Také učitelkám a dětem MŠ a ZŠ působící při nemocnici za drobné upomínkové dárečky, které připravily a zdravotním klaunům za to, že se jim opět podařilo vykouzlit úsměvy na tvářích všech přítomných.

Děkujeme Rádiu Čas Dyje za mediální podporu.

Věříme, že nikdo z téměř osmdesáti zúčastněných nelitoval toho, že se ve středeční odpoledne do Nemocnice Břeclav rozhodl přijít a udělal tak možná první krok ke snížení svého rizika onemocnění srdečními a dalšími civilizačními chorobami.