Služba pro neslyšící

Neslyšící občané budou moci od července při návštěvě lékaře v nemocnici využít služeb tlumočení do znakového jazyka pro neslyšící.

Kromě zdravotních služeb nemocnice zajišťuje také některé sociální služby. Pro neslyšící je nejdůležitější služba tlumočnická, tedy tlumočení do znakového jazyka. Nejhorší situace je, když neslyšící potřebuje něco vyřídit, ať už je to v bance, na úřadech, nebo popsat u lékaře své zdravotní potíže a nikdo mu nerozumí.
Proto se pracovnice nemocnice Věra Káňová zaměřila na studium znakového jazyka. Jejím přáním je pomoci neslyšícím pacientům, aby se jim svět otevřel a nedostávali se do společenské a sociální izolace. Věříme, že spolupráce s paní Káňovou pomůže jak neslyšícím pacientům, tak i zdravotníkům a přispěje ke zkvalitnění poskytované péče.

V případě, že jste neslyšící pacient a plánujete podstoupit vyšetření nebo hospitalizaci v Nemocnici Břeclav, p.o., můžete se obrátit na paní Věru Káňovou, která pracuje jako dokumentátorka na

Radiodiagnostickém oddělení a dohodnout si tlumočení do znakového jazyka v Po – Pá 7.30 – 15.00 hod. nebo e-mailem neslysici@nembv.cz