Provoz břeclavské porodnice během nouzového stavu a pandemie Covid-19

porodnice opět plně v provozu, otcové u porodu, prenatální péče, opatření proti COVID-19, předporodní kurzy stále neprobíhají

Břeclavská porodnice funguje během pandemie stejně jako před pandemií. “Tedy zajišťujeme porodní péči v plném rozsahu jako dříve – normální porody i operační porody, včetně císařských řezů jak plánovaných, tak i akutních, neplánovaných,” uvádí primářka oddělení Janka Bambasová.

Otcové již mohou být u porodu “Jsme rádi, že vám opět můžou být oporou a spolu prožijete tento neopakovatelný okamžik lidského zrození,” doplňuje.

Prenatální péče v poradnách probíhá tak, jak byly nastávající maminky zvyklé. V péči vašeho registrujícího gynekologa zůstávají až do termínu porodu. Rodička přichází do porodnice až v termínu porodu. “Pokud máte termín vypočítaný na víkend, raději přijďte již v pátek. Po termínu porodu, tedy když začnete přenášet, chodíte na kontroly do porodnice. Pokud by vám dojíždění nevyhovovalo, je možné i během přenášení chodit nadále ke svému gynekologovi,” radí Bambasová.

V naší porodnici se nemusíte předem registrovat, ani objednávat. Porodnice funguje nepřetržitě, potermínová poradna každý všední den 8:00 až 10:00, tak jako před pandemií.

Při příchodu do porodnice vám zdravotníci odeberou stěr na přítomnost koronaviru. V případě, že je výsledek negativní, je porod bez roušky možný, bonding je neomezený. Matka a dítě jsou spolu na pokoji tak jako doposud.

Na oddělení gynekologie a porodnictví se nákaza COVID 19 nikdy nevyskytla. Žádná rodička se v naší porodnici koronavirem nenakazila.

Do ukončení nouzového stavu neprobíhají oblíbené předporodní kurzy. “Nám také chybí tento velmi podnětný kontakt s budoucími rodiči. Kurzy obnovíme ihned po ukončení nouzového stavu. Kurzy budou i nadále dvakrát měsíčně, jak jste byly zvyklé,” sděluje primářka.

Vážené rodičky! Varujeme před domácími porody. Jsou stejně nebezpečné v pandemii jako před pandemií. V porodnici vám zajistíme téměř stejné pohodlí jako doma, ale mnohem více bezpečí!