„Pouliční knihovny“ také v nemocnici

V uplynulých dnech se Nemocnice Břeclav připojila k projektu „pouličních knihoven“. Pacienti a návštěvníci nemocnice si mohou ze tří knihovniček umístěných v areálu bezplatně půjčit knížku, kterou po přečtení vrátí nebo přinesou jinou.

Vše je založeno na dobrovolnosti a ochotě poskytnout knihu k přečtení i někomu jinému, bez jakýchkoliv průkazek, záznamů o výpůjčce,…
Na počátku realizace celého projektu stála jedna obyvatelka Břeclavi, která přišla s nápadem umístit takovouto knihovničku i v nemocnici. Vedení nemocnice vyšlo této iniciativě vstříc. A vzhledem k rozloze areálu byly zřízeny knihovničky tři. Díky zaměstnancům se do začátku podařilo získat několik stovek knih různých žánrů, nechybí cestopisy, pohádky, romány, epika nebo dokonce kuchařské rady. I když se většinou nejedná o „knižní novinky“, věříme, že si své čtenáře ještě najdou a zpříjemní jim pobyt v nemocnici. Pacienti a návštěvníci si mohou knihy vypůjčit v přízemí a prvním patře pavilonu A a v prvním patře pavilonu B u bufetu. Projekt pokračuje a může se do něj zapojit každý, kdo má knížky, které mu v domácnosti zbytečně zabírají místo nebo se naopak chce podělit a umožnit krásný zážitek z knihy i někomu jinému.
Za darované knihy břeclavská nemocnice předem děkuje.