Lůžková část

Oddělení včasné rehabilitační péče

Počet lůžek: 20

Kde nás najdete: pavilon B - 3. patro
Telefon: 519 315 214
 


Oddělení pacientům k návratu do života s co nejmenším handicapem způsobeným poruchou zdravotního stavu, a to především prostřednictvím individuální intenzivní kinezioterapie prováděné zkušenými fyzioterapeuty minimálně 2x denně plus další procedury fyzikální terapie atd.
Je součástí Iktového centra Nemocnice Břeclav, p.o., a významně se podílí na začleňováni pacientů po CMP zpět do života.
Pacientům je k dispozici 7 pokojů po třech lůžcích, kdy vždy dva pokoje mají společné sociální zázemí a dále dva nadstandardní pokoje s internetovým připojením. Každý pokoj je vybaven televizí.
Oddělení má dvě cvičebny vybavené k individuální kinezioterapii, ergoterapii, cvičnou kuchyňku a cvičnou koupelnu pro nácvik ADL, dále tělocvičnu s vybavením pro nácvik chůze, sál fyzikální terapie, kde lze aplikovat komplexní elektroléčbu, pulzní magnetoterapii, trakce páteře, termoterapii a kryoterapii. Vodoléčba a ostatní procedury jsou poskytovány ambulantní částí i pro pacienty hospitalizované.
O pacienty se stará zkušený ošetřovatelský tým pod vedením staniční sestry.

Lůžkové rehabilitační oddělení je určeno zejména pro pacienty s :
• onemocněním pohybového aparátu např.těžší poúrazové stavy
• stavy po implantacích umělých kloubů,
• onemocnění páteře - úrazy, operace
• chronická neurologická onemocnění  např.roztroušená sklerosa, Parkinsonova choroba atd.
• onemocněním kardiovaskulárního aparátu /např.stavy po cévních mozkových příhodách, po amputacích dolních končetin/
• pacienty vyžadující intenzivní rehabilitační program, který není možno zajistit ambulantní cestou

V indikovaných případech je pacientům zajištěna logopedie, psychologická péče a samozřejmostí je činnost sociální pracovnice a nutriční terapeutky