Den srdce popáté

Ve středu 16. září 2015 Interní oddělení Nemocnice Břeclav již popáté připravilo pro veřejnost odpoledne zaměřené na prevenci kardiovaskulárních a dalších civilizačních chorob. Akce se konala v rámci nadcházejícího Světového dne srdce.
Zájemci měli možnost nechat si změřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, spočítat index tělesné hmotnosti, seznámit se s problematikou civilizačních chorob a zejména s rizikovými faktory, které k jejich vzniku a rozvoji přispívají. Personál jim poskytl odborné informace a rady, jak pečovat o své zdraví.

Motto letošního ročníku bylo „Jak oslovit srdce…“ a proto součástí Dne srdce byla také ukázka ručních prací lékařek Interního oddělení. Výšivky, paličkované obrázky, patchwork nebo háčkování určitě srdce mnohých návštěvníků oslovily, neméně upoutala i výstavka šperků vyrobených z polymerické hmoty.

V přilehlých prostorách si mohli zájemci zakoupit produkty z nabídky prodejny zdravé výživy Zelený anděl i různé knihy se zdravotní a zábavnou tématikou, které připravilo břeclavské Knihkupectví Vašíček. Zaměstnanci obou prodejen přispěli k příjemnému průběhu dne.

Pro každého z návštěvníků byla připravena Klientská karta do Lékárny Nemocnice Břeclav, která zajišťuje kromě komplexní lékárenské služby i lékové poradenství. A zejména pánové uvítali volnou vstupenku na fotbalové utkání MSK Břeclav.

Vedení nemocnice děkuje personálu Interního oddělení, prodejnám Knihkupectví Vašíček a Zelený anděl, MSK Břeclav a také studentům čtvrtého ročníku SSOŠMZ z Břeclavi za pomoc při akci. Dětem a paní učitelce z MŠ při nemocnici za výzdobu a drobné upomínkové dárky, které vytvořily.