Aktuality

Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka

V sobotu 5. prosince opět po roce do naší nemocnice přišel Mikuláš

Akreditace nemocnice Akreditace nemocnice

Součástí nového zákona o poskytování zdravotních služeb je také zavedení systému hodnocení bezpečnosti a kvality poskytovaných zdravotních služeb, jehož účelem je posoudit podle hodnotících standardů organizační úroveň poskytovaných zdravotních služeb z hlediska kvality a bezpečí.

450 ml Naděje v Nemocnici Břeclav 450 ml Naděje v Nemocnici Břeclav

V pátek 20. listopadu 2015 proběhl na Hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice Břeclav, p.o., druhý ročník projektu 450 ml Naděje uspořádaný panem Pavlem Kotyzou, který je sám již několik let dobrovolným dárcem krve.

Světový den boje proti AIDS Světový den boje proti AIDS

Nemocnice pořádá bezplatné odběry krve na testování HIV dne 26.11.2015 od 14.oo do 17.oo hodin.

Poděkování Městu Břeclav Poděkování Městu Břeclav

V úterý 10. listopadu 2015 převzala ředitelka Nemocnice Břeclav, p.o., MUDr. Janka Bambasová, MPH od zástupců Města Břeclavi Ing. Zdeňka Urbana a Ing. Jaroslava Války šek na sponzorský dar ve výši 150 tis. Kč. Darovaná částka bude použita na nákup nových matrací na lůžková oddělení nemocnice.

2.ročník akce 450ml naděje 2.ročník akce 450ml naděje

Dne 20.11.2015 od 7.oo do 9.oo hodin na Hematologicko-transfuzním oddělení naší nemocnice se konal již 2.ročník akce 450ml naděje.

Den srdce popáté Den srdce popáté

Ve středu 16. září 2015 Interní oddělení Nemocnice Břeclav již popáté připravilo pro veřejnost odpoledne zaměřené na prevenci kardiovaskulárních a dalších civilizačních chorob. Akce se konala v rámci nadcházejícího Světového dne srdce.

8. září – Světový den fyzioterapie 8. září – Světový den fyzioterapie

Již od roku 1951 si na celém světě připomínáme Světový den fyzioterapie a je to také den, kdy byla založena Světová konfederace fyzioterapeutů, jejímž členem je také profesní organizace českých fyzioterapeutů UNIFY – ČR.

Resuscitační přístroj pro novorozence Resuscitační přístroj pro novorozence

V úterý 25. srpna 2015 byl na Novorozenecké oddělení Nemocnice Břeclav, příspěvkové organizace, předán resuscitační přístroj pro novorozence.

Urologická ambulance přestěhována Urologická ambulance přestěhována

nově ji naleznete v 1.patře budovy A

Léky ovlivňující řízení a pozornost Léky ovlivňující řízení a pozornost

Obvodní oddělení Policie ČR v Břeclavi ve spolupráci s naší nemocnicí zahájilo informační kampaň POZOR NA LÉKY ZA VOLANTEM!!! 

20. Břeclavský den ošetřovatelství 20. Břeclavský den ošetřovatelství

Ve středu 3. června 2015 se v Kulturním domě v Poštorné uskutečnil 20. Břeclavský den ošetřovatelství. Tématem odborné konference určené pro zdravotnické pracovníky byla Obezita jako civilizační problém. 

Dětský den 2015 Dětský den 2015

V sobotu 30. května 2015 již počtvrté proběhl Dětský den v Nemocnici Břeclav, příspěvkové organizaci. Akci nemocnice uspořádala ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému JMK, Městem Břeclav a dalšími organizacemi. Do areálu si našlo cestu přes šest set dětí s rodiči.

Nový multifunkční přístroj na RDO Nový multifunkční přístroj na RDO

Ve čtvrtek 28. května 2015 byla na Radiodiagnostickém oddělení Nemocnice Břeclav uvedena do provozu nová víceúčelová skiagraficko-skiaskopická sklopná stěna s C ramenem a možností digitální subtrakční angiografie s plnou digitalizací.

Taktické cvičení - Požár s evakuací Taktické cvičení - Požár s evakuací

V úterý 19. května 2015 od 14.00 hod. proběhlo v areálu Nemocnice Břeclav, příspěvkové organizace, taktické cvičení Požár s evakuací, kterého se zúčastnily požární jednotky, a to jak profesionálních hasičů HZS JMK Břeclav,  tak i jednotek sdružení dobrovolných hasičů z Břeclavi a okolních obcí a další složky IZS. 

Evropský den melanomu 2015 Evropský den melanomu 2015

V pondělí 11. května již popatnácté personál Kožní ambulance Nemocnice Břeclav pod vedením primářky MUDr. Taťány Hotařové připravil v rámci Evropského dne melanomu akci pro veřejnost. Maligní melanom je jedním z nejčastějších a nejagresivnějších nádorů, přibývá ho zejména u mladých lidí. Ročně na něj v České republice zemře okolo 450 pacientů.

9. benefiční koncert 9. benefiční koncert

V neděli 26. 4. 2015 se v krásné lokalitě zámečku Pohansko konal již 9. benefiční koncert, jehož výtěžek byl určen pro Fyziatricko–rehabilitační oddělení nemocnice. 

První pomoc První pomoc

V úterý 14. dubna 2015 Nemocnice Břeclav, příspěvková organizace, již počtvrté pro laickou veřejnost uspořádala seminář zaměřený na „První pomoc“.

Hasiči ze Starovic obdarovali dětské pacienty Hasiči ze Starovic obdarovali dětské pacienty

V sobotu 20. prosince 2014 předali zástupci Sboru dobrovolných hasičů Starovice dárky malým pacientům na Dětském oddělení Nemocnice Břeclav. 

Zaměstnanci FOSFY přinesli dětem dárky Zaměstnanci FOSFY přinesli dětem dárky

V úterý 16. prosince přinesli zástupci břeclavské firmy Fosfa a. s., na Dětské oddělení Nemocnice Břeclav malým pacientům pod vánoční stromeček dárky. 

Ocenění dárců krve Ocenění dárců krve

OS ČČK předal vyznamenání bezpříspěvkovým dárcům krve

450ml naděje 450ml naděje

V pátek 21. listopadu proběhl na Hematologicko-transfuzním oddělení (HTO)  Nemocnice Břeclav, p.o., první  ročník projektu 450 ml naděje uspořádaný panem Pavlem Kotyzou, který je sám již několik let dobrovolným dárcem krve.

„Pouliční knihovny“ také v nemocnici „Pouliční knihovny“ také v nemocnici

V uplynulých dnech se Nemocnice Břeclav připojila k projektu „pouličních knihoven“. Pacienti a návštěvníci nemocnice si mohou ze tří knihovniček umístěných v areálu bezplatně půjčit knížku, kterou po přečtení vrátí nebo přinesou jinou.  

Mladí fotbalisté přišli darovat krev Mladí fotbalisté přišli darovat krev

V úterý 7. října přišli na Hematologicko-transfuzní oddělení (HTO) břeclavské nemocnice také členové fotbalového oddílu Městského sportovního klubu Břeclav, aby společně darovali svou krev. 

Světový den srdce se vydařil Světový den srdce se vydařil

Jedna z největších akcí, kterou pro veřejnost pořádá interní oddělení břeclavské nemocnice každoročně pod názvem „Světový den srdce“, se uskutečnila ve středu 24. září a navštívilo ji okolo sto padesáti zájemců všech věkových kategorií.

RSS RSS

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8