450 ml Naděje v Nemocnici Břeclav

V pátek 25. listopadu 2016 proběhl na Hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice Břeclav, p.o., třetí  ročník projektu 450 ml Naděje uspořádaný panem Pavlem Kotyzou, který je sám již několik let dobrovolným dárcem krve.

Cílem akce bylo poděkovat dárcům krve, ale hlavně přivést k bezplatnému darování nové zájemce z řad veřejnosti, zejména mladé lidi. Darovat krev může každý zdravý člověk od osmnácti let. Zapsat se do Registru dárců kostní dřeně se může každý zdravý člověk mladší 35 let a i tuto možnost měli zájemci v rámci akce.

Třetí ročník projektu prokázal, že zájem ze strany veřejnosti o darování krve je a i díky projektu 450 ml Naděje si mnozí našli cestu na Hematologicko-transfuzní oddělení břeclavské nemocnice.

Celkem se dnešních odběrů zúčastnilo osmdesát sedm dárců, z toho sedmdesát šest dárců plné krve a jedenáct dárců plazmy. Prvodárců, kteří se rozhodli přijít na základě informací o projektu 450 ml Naděje bylo třináct.

S myšlenkou projektu 450 ml Naděje nemocnici oslovil pan Kotyza v roce 2014. Darovat krev, kostní dřeň nebo krevní plazmu má smysl. Člověk může pomoci zachránit lidský život. Nikdo z nás neví, jestli on nebo někdo z jeho blízkých nebude takovou pomoc také potřebovat. V evidenci Hematologicko-transfuzního odd. je okolo osmi tisíc dobrovolných dárců krve, ale tuto základnu je potřeba „omlazovat“ a to se nám i díky spolupráci s panem Kotyzou daří.

Jako poděkování byl pro každého dárce připraven malý dárek od sponzorů a dalších partnerů akce. Dobu čekání na odběr si přítomní mohli zpříjemnit prohlídkou vystavených obrazů Kristýny Hytychové.

Každý z dárců se mohl zapojit i do soutěže o získání dronu věnovaného panem Martinem Svozilem z Drony-Kamery.cz. Šťastnou  výherkyní vylosovanou ředitelem nemocnice Jiřím Jurníkem, se stala paní Zdeňka Laštůvková, která dnes darovala krev již po jedenatřicáté.

Vedení Nemocnice Břeclav a personál Hematologicko-transfuzního oddělení děkují panu Pavlovi Kotyzovi za jeho aktivitu a nadšení, se kterým 450 ml Naděje organizuje. Za mediální podporu a propagaci městu Břeclav, Břeclavskému Deníku, reklamním agenturám Stillus, s.r.o., Vexpa s.r.o., regionálním kabelovým televizím, TV Fenix, TV Slovácko, Rádiu JIH. Za upomínkové předměty, poukazy, dárky,… zdravotní pojišťovně VZP ČR a společnostem TEREZA Břeclav, p.o., ALBA METAL Spol. s r. o., Lodní doprava Břeclav, s.r.o., Bors Břeclav a. s., Lázně Lednice, Ideatech s.r.o., SCHMIDT Reality s.r.o., Bytový textil Zdeňka Babicová, Zámecký penzion ROTUNDA, Přístrojová pedikúra Michaela Gajdová, WebCzech, Café Bulldog, René Grulich – sádrokartonářské a výkopové práce, Foto Sarofinová, TRIKOMARKET, Svatby podle Vás svatební a společenská agentura, Peklo Čertovina, Hájenka Park, Zdeňka Frýbertová INCA COLLAGEN, SUNRISE Evropský nadační fond Pomáháme dětem, Drony-Kamery.cz, ZAPPER CENTRUM Břeclav.

Věříme, že i v dalších letech se najde dostatek podporovatelů a lidí ochotných přidat se k dobrovolným dárcům krve. Více o projektu můžete najít i na facebooku https://www.facebook.com/450mlnadeje. Informace o darování krve jsou dostupné na webových stránkách Nemocnice Břeclav http://www.nembv.cz/darci-krve-a-kostni-drene