Testy na Covid-19 na novém místě

Od soboty 16.5.2020 bude odběrové místo u nákladní brány, která leží mezi hlavním vchodem do nemocnice a nově vybudovaným městským parkovištěm

Břeclavská nemocnice bude nově testovat lidi na Covid-19 na novém odběrném místě. V sobotu už nebude k dispozici stan před nemocnicí.

"Bude vytvořené odběrové místo umístěné u nákladní brány, která leží mezi hlavním vchodem do nemocnice a nově vybudovaným městským parkovištěm. Provozní doba odběrového místa bude pouze v pracovní dny od 8 do 16 hodin," sdělil ředitel břeclavské nemocnice Petr Baťka.

Jak sdělil radní pro zdravotnictví Milan Vojta, změna souvisí s ukončením nouzového stavu, díky uspokojivé epidemiologické situaci i s klesajícím počtem zájemců o testování.

Odběrové místo bude pouze pro pěší a bude přístupné jen z ulice U Nemocnice, jak je uvedeno na orientačním plánku.

Cena pro samoplátce je Kč 1 756 korun. Samoplátce se musí tak jako doposud objednávat telefonicky na tel. 519 315 101. Platit lze pouze kartou.