Projekt Život v kufříku

Život v kufříku je projekt, který spojuje novorozence se starší generací

V roce 2016 šest dětí, letos už čtyři. A jedno zrovna narozené. Ne všechny děti, které přijdou na svět v břeclavské nemocnici, jdou domů se svými rodiči. A právě pro ty, kteří z různých důvodů nemohou vyrůstat ve své biologické rodině, je projekt Život v kufříku.

„Kufřík je určený pro novorozeňátka, která nevyrůstají ve své biologické rodině. Obsahuje hračku, která je pokaždé jiná, protože nám je tvoří například pěstouni, dobrovolníci nebo senioři. Pak je tam památníček na zápisky o prvních dnech miminka. Jsou to ty nejniternější informace.  Dále kufřík obsahuje fotoalbum, dudlík, láhev a krásnou soupravičku, kterou opět pletou dámy v domově seniorů,“ prozradila výkonná ředitelka Nadačního fondu La vida loca Iva Říhová.

Břeclavská nemocnice se stala vůbec prvním místem v Jihomoravském kraji, kam kufříky doputovaly. A i samotný ředitel nemocnice byl překvapený, jak potřebné vlastně jsou. „V roce 2016 bychom kufřík darovali šesti dětem, letos jsme tady již měli čtyři děti. Ale první kufřík si odnese čerstvě narozený klučina,“ byl spokojený Jiří Jurník.

Kufříky si přijela prohlédnout i náměstkyně hejtmana Taťána Malá, která by ráda do projektu zapojila i ostatní krajské nemocnice. „Jihomoravský kraj tento projekt jednoznačně podporuje, protože je úžasný. Myslím, že dětem, které zatím nemají rodiny, bychom měli pomoct alespoň v tom startu. Budeme o projektu dále jednat, ale chceme jej podpořit i finančně, a velmi rádi bychom jej zavedli ve všech krajských nemocnicích, protože tohle opravdu smysl má,“ uvedla dojatě náměstkyně Taťána Malá.

Nadační fond můžete podpořit i vy. Nejen finančně, ale právě třeba vyrobenou hračkou nebo upletenou soupravičkou.

Více na stránkách o projektu

Soubory ke stažení: