Porod v naší nemocnici

Porod v přátelském prostředí .

Porodní oddělení Nemocnice Břeclav, příspěvkové organizace je v provozu od roku 1996, jedná se tedy o oddělení nové a moderní. Prostory porodního sálu se nachází ve 3. podlaží (2.patře) budovy B.

Po zazvonění u dveří vstoupíte do prostor porodního oddělení. Přivítá Vás porodní asistentka, která natočí krátký záznam srdeční akce Vašeho plodu.

Poté  se převlečete a vyšetří Vás  lékař, který má službu. Seznámí Vás s výsledkem vyšetření, v jaké fázi porodu se právě nacházíte a společně s ním a s porodní asistentkou  si uděláte představu o dalším průběhu porodu.

Většinu porodu strávíte na porodním pokoji, který je zařízen v rámci možností co nejcivilněji. Najdete zde žíněnku, ribstole, sedací vak, velký míč. Je zde samozřejmě i porodní postel, porodní monitor a ostatní zdravotnické vybavení.

Rodička si může zvolit  polohu v I. a  II. době porodní. Spolu s porodní asistentkou, která je jí průvodcem,  rádcem i důvěrníkem,  může uplatnit své představy a názory na porod a najít  přesně individualizovanou formu péče.

Přítomnost otce dítěte  je samozřejmostí a je vítaná. Rodička má možnost trávit část porodu ve vaně, což je velmi oblíbené a řadě rodiček zpříjemňuje otvírací období porodu a tlumí porodní bolesti, případně užívat relaxující vliv teplé sprchy.  Porod do vody, z důvodu bezpečnosti dítěte, nedoporučujeme.  Je možno poslouchat vlastní hudbu,  využívat  masáže.  Rodička se může během porodu volně pohybovat a procházet  i mimo vlastní porodní pokoj. Pohyb je velmi účinný prostředek k podpoře porodu.

Porodní asistentka je s Vámi během celého porodu v trvalém kontaktu. Porodem Vás bude provázet, pokud možno, stále stejná porodní asistentka.  Lékař  průběh porodu sleduje a je  připraven  Vám pomoci, pokud by se průběh porodu  zkomplikoval.. 24 hodin denně je rovněž k dispozici anesteziolog, který může provést účinné tlumení porodních bolestí epidurální analgesií.

K dispozici je i nadstandardní porodní pokoj, vybavený zcela civilním nábytkem, televizí a vanou. Toto prostředí umožňuje prožití porodu v prakticky domácím prostředí se svými blízkými, přesto však v bezpečném dosahu odborné péče.

Po porodu pokládáme miminko mamince na břicho, dítě se zklidní, je vidět, jak je spokojené. Spolu s dětskou sestrou si maminka časně přikládá dítě k prsu. V péči maminky zůstává novorozenec po celou dobu pobytu v porodnici.

Novorozené dítě je ve své postýlce spolu s maminkou převezeno na oddělení šestinedělí. Zde jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. O maminky pečují porodní asistentky, o děti dětské sestry. Denně je lékařská vizita, jak porodnická tak neonatologická.  Matka je přítomna  při všech vyšetřeních novorozence.

Z porodnice maminky odchází většinou 3. - 4.den, poté co jsou děti stabilizované, dobře pijí a zdárně překonaly problémy poporodní adaptace na život mimo matčinu dělohu.

Za příplatek lze mít i jednolůžkový pokoj s ledničkou, rádiem, televizí, telefonem, varnou konvicí a příslušenstvím na pokoji.

V naší porodnici se narodí každý rok více než 1000 dětí.

Každé 1. a 3. úterý v měsíci od 13.00 hod., pořádáme předporodní kurz  pro nastávající rodiče bez nutnosti předchozího objednání.

Tento kurz obsahuje přednášku  porodníka (spíše je to neformální beseda)  a neonatologa. Součástí kurzu  je  prohlídka porodních sálů. Individuální prohlídka je možná i v jiném termínu,po předchozí telefonické domluvě.
Stačí kontaktovat porodní asistentky přímo - zazvonit na porodním sále, nebo se předem telefonicky dohodnout na telefonním čísle 519 315 367.

Ceník naší nemocnice je k dispozici zde.

Na standardní pokoj si může maminka zapůjčit televizor.

V průběhu let porodů přibývá. Těšíme se, že i Vy si zvolíte naši porodnici jako místo, kde v přátelském prostředí přivedete své dítě na svět.

Těší se na Vás kolektiv Porodního oddělení.