Monitory dechu pomohou těm nejmenším

Pět nových monitorů dechu získala darem Nemocnice Břeclav. Aby lépe mohli spát ti nejmenší a hlavně jejich maminky, rozhodla se břeclavská firma MADOIL obdarovat dětské oddělení břeclavské nemocnice přístroji, které pomáhají.

„Z vlastní zkušenosti si uvědomujeme, jak jsou děti zranitelné bezprostředně po narození. Největší nebezpečí je tzv. syndrom náhlého úmrtí kojence. Aby se tomuto, zatím nevyjasněnému syndromu předešlo, je zapotřebí přístroje, který by monitoroval dech do jednoho roku dítěte. Těchto přístrojů nemocnice nemá moc a nemůžou ho tím pádem poskytnout každému,“ je si vědomý potřebnosti monitorů Martin Dvořák z firmy MADOIL, která už řadu let nemocnici podporuje.

Jak dodal, rozhodli se proto darovat nemocnici hned pět přístrojů. „Jsou vyrobeny českou firmou, která je v této oblasti špičkou na trhu. Jsou certifikované, kalibrovatelné a odolné. Budeme rádi, když Nemocnici Břeclav vydrží co nejdéle a budou moci pomoct co možná největšímu počtu novorozených dětí,“ věří Martin Dvořák.

Ředitel nemocnice Jiří Jurník je za tuto pomoc velmi vděčný. „Jsem rád, že díky tomuto daru ulehčíme maminkám. Navíc si je mohou také zapůjčit domů. Budou lépe spát a jejich dítě bude ve větším bezpečí,“ netají se.