Dětský den 2015

V sobotu 30. května 2015 již počtvrté proběhl Dětský den v Nemocnici Břeclav, příspěvkové organizaci. Akci nemocnice uspořádala ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému JMK, Městem Břeclav a dalšími organizacemi. Do areálu si našlo cestu přes šest set dětí s rodiči.

Policie ČR předvedla hlídkové vozidlo, výzbroj a výstroj a prověřila znalosti dětí v oblasti bezpečnosti. Kdo měl zájem, mohl si zkusit střelbu na cíl cvičnou zbraní. Děti si mohly prohlédnout také vozidla a vybavení Městské policie Břeclav a všem se líbila i ukázka zadržení pachatele služebním psem. Členové Hasičského záchranného sboru JMK předvedli požární techniku. 

Rodičům rády změřily krevní tlak studentky SSOŠMaZ, s.r.o. Břeclav, které společně s pracovnicemi zdravotní pojišťovny VZP učily děti základům první pomoci a prevenci úrazů,…. 

Za podpory členek Centra pro rodinu Klubík Břeclav děti tvořily drobná umělecká dílka, mohly si projet slalomovou dráhu „autíčkem“ a spoustu dalšího.

Všichni si mohli zopakovat základy první pomoci také  přímo pod odborným dohledem posádek sanitních vozů ZZS JMK.
 

Fyzickou kondici dětí prověřily disciplíny skákání v pytli, ručkování na laně, házení kroužků, souboj s rytířem, střílení z kuše,…, o které se postarali členové Občanského sdružení dětí a mládeže Royal Rangers a členové oddílů YMCA-Skaut Břeclav. Šikovnost s míčem a tah na branku prověřovali fotbalisté z MSK Břeclav, kteří předvedli i jak to umí s míčem „profíci“.

A kdo vydržel nebo přišel později,  mohl se pobavit u pohádek O červené Karkulce a O perníkové chaloupce, které zahrálo Loutkové divadélko Radost z Břeclavi. O příjemnou náladu se starali také klaun Honzulín a Šmoula. Ti s malými dárky a velkým úsměvem samozřejmě nezapomněli ani na hospitalizované děti, které musely zůstat v postýlkách. Hudební doprovod zajišťoval DJ Pewner. A samozřejmě nechyběl ani skákací hrad.

I když akci o trochu dříve, jako již tradičně ukončila průtrž mračen, věříme, že nikdo nelitoval, pokud se rozhodl strávit sobotní odpoledne v areálu břeclavské nemocnice. 

Touto cestou vedení nemocnice děkuje všem zaměstnancům, kteří se na přípravě a zajištění akce podíleli, dále spolupracujícím organizacím HZS JMK, ZZS JMK, Policii ČR, Městské policii Břeclav, Městu Břeclav, MSK Břeclav, Občanskému sdružení dětí a mládeže Royal Rangers Přední hlídka č. 2 Břeclav, členům oddílů Poutníci a Lesní skřítci YMCA-Skaut Břeclav, Centru pro rodinu Klubík Břeclav, Soukromé střední odborné škole manažerské a zdravotnické s.r.o. Břeclav, pracovnicím VZP ČR UP Břeclav, Loutkovému divadélku Radost Břeclav, ZP MV ČR. Za zajištění občerstvení Café-Bistro paní Marečkové, Slováckému krúžku Koňaré za zapůjčení laviček a stolů a za další zapůjčené vybavení Obchůdku Brusinka a společnosti Aramark, s.r.o.

Dále děkujeme za hračky společnostem Mikro Trading, a.s.; Agrotec a.s. Hustopeče; síti benzínových stanic KM-PRONA, a.s.; za upomínkové předměty a sladkosti společnostem RACIO s.r.o. Břeclav; ARAMARK s.r.o.; CookiesLand, s.r.o, Asociace Záchranný kruh; Město Břeclav; AV Medical Consulting s.r.o., Praha; BATIST Medical a.s.; VZP ČR; Chráněná dílna SMERO; Martek Medical a.s.; MSA Medical s.r.o.; PANEP s.r.o.; TEPLO s.r.o. Břeclav; ZP MV ČR.

Soubory ke stažení: